Apple TV’nin yeni özellikleri

0

25 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Apple Özel Etkinliğinde, Apple Tv‘nin yeni özellikleri tanıtıldı. Apple artık Netflix‘e rakip olmaya hazır durumda. Yeni eklenen özelliklerin yanı sıra Apple Tv uygulaması artık Android cihazlarda da kullanılabilecek.

Kullanıcıları en çok heyecanlandıran durum iPhone, iPad, Apple TV, Mac ve akıllı televizyonlar üzerinden Apple TV içeriklerin ulaşabilecek olmaları Apple Tv’i önümüzdeki günlerde sık sık telafuz edeceğimizi söylemek yanlış olmaz. Apple’ın belkide son zamanlarda kendi kabuğunun dışına çıkması farklı platformlarda da boy gösterebilmesi Apple‘ı zirveye tekrar taşıyacaktır.

Hızlıca Apple’ın en çok heyecanlandıran yeni özelliklerinden bahsedelim.

Yenilenmiş Arayüz;

Yenilenmiş arayüzü ile kullanıcı deneyimine daha çok önem verdiği gözle görülebilir, hissedilebilir. Netflix‘ten alışık olduğumuz “Introyu atla“, “Kaldığım yerden devam et” gibi kullanıcıların en çok kullandığı özellikleri ekleyerek kullanıcılara artık bu sektörde ben de varım diyebiliyor.

Dizi/Film Tavsiyeleri;

Yapay zeka ve makine öğrenimi bir çok uygulamalarda kullanılmaya başladı. Apple Tv bunu biraz daha üst aşamaya taşıyarak, Apple Tv sizi tanıyor, beğenebileceğiniz, izlerken en çok keyif alabileceğiniz film ya da dizileri size özel derleyip, sizlere sunabiliyor.

Her platformla uyumlu;

Bugüne kadar Apple, geliştirdiği neredeyse tüm ürünlerinde kendi kabuğunda kalmayı yani geliştiridiği uygulamaları sadece appla cihazlarında kullandırmayı bir gelenek haline getirmişti. Apple bu kabuğun dışına çıkarak Apple Tv uygulamasını artık ezeli rakibi Android OS platformlarda da çalıştırabileceksiniz.

Paylaş