Kendisini Dünyaya Getirdiği İçin Anne ve Babasına Dava Açacak

0

Rızası alınmadan kendisini dünyaya getiren anne ve babasına dava açacağını açıklayan Raphael Samuel isimli Hindistanlı genç “Onlar beni kendi mutlulukları ve sevinçleri için dünyaya getirdi” dedi.

Hindistan’da yaşayan 27 yaşındaki Raphael Samuel, rızasını almadan kendisini dünyaya getiren anne babasına dava açmaya hazırlanıyor.

‘Antinatalizm’ Hindistan’da oldukça rağbet gören doğum karşıtı bir hareket. Antinalistlere göre; dünyaya yeni bireyler getirmenin, o bireyin rızası olmadan tehlikeler ve hayal kırıklıklarıyla dolu bir dünyaya itmek anlamına geliyor.

Mumbai kentinde yaşayan 27 yaşındaki kendini ‘antinatalist’ diye niteleyen Raphael Samuel, Facebook’ta ‘Nihilanand’ adında bir sayfa açıp yüzlerce takipçi edindi. “Anne baba mutlu olacak diye doğmak isteyip istemedikleri hiç sorulmamış çocukların saçma sapan bir dünyada zor yaşamlar sürmek zorunda kaldığını” belirten genç adam, “çocuk dünyaya getirmenin insan kaçırmak ve köle etmekten farksız olduğunu” savunuyor.

Bu arada Samuel, ebeveynlerini ‘çok sevdiğini’ ve onlarla ‘harika’ bir ilişkisi olduğunu söylemesine rağmen, “Ama onlar beni kendi mutlulukları ve sevinçleri için yaptı” ”Şu ana dek şahane bir hayatım oldu, ama bir başka yaşamı okul ve kariyer bulma saçmalıklarıyla uğraşmak zorunda bırakmak için bir neden göremiyorum, hele de benden varolması için ricada bulunmamışken…” diye ekliyor.

‘BU DÜNYAYA ÇOCUK GETİRMEK DOĞRU DEĞİL’

Hindistan’daki bazı antinatalistler, çocuk yapmanın yeryüzünün azalan kaynaklarına yeni yükler getirmekten başka bir şeye yaramayacağını savunarak çevresel nedenlerden üremeye karşı çıkıyor.

Antinatalist aktivist Pratima Naik, “Biz kimseye inançlarımızı dayatmıyoruz, ama içinde bulunduğumuz zamanda dünyaya çocuk getirmenin doğru bir şey olmadığını çok daha fazla insanın düşünmesi gerekir” açıklamasını getirdi.

Kaynak: Sputnik

Paylaş